تبلیغات
شیعه حق - بشارت به آمدن پیامبر خاتم در عهد عتیق
 
شیعه حق
یا صاحب الزمان(عج)
امروز بر خلاف همیشه میخواهیم اثبات کنیم که مشخصات پیامبر (ص) در عهد عتیق آمده است و در حد توان به بعضی از شبهات پاسخ دهیم. امیدوارم ما را همراهی کنید.
نمونه اول: در تورات در سفر تثنیه، باب 18، آیات 15 تا 18 حضرت موسی(ع) چنین فرموده اند:

נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי, יָקִים לְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ: אֵלָיו,כְּכֹל אֲשֶׁר-שָׁאַלְתָּ מֵעִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּחֹרֵב, בְּיוֹם הַקָּהָל, לֵאמֹר: לֹא אֹסֵף, לִשְׁמֹעַ אֶת-קוֹל יְהוָהאֱלֹהָי, וְאֶת-הָאֵשׁ הַגְּדֹלָה הַזֹּאת לֹא-אֶרְאֶה עוֹד, וְלֹאאָמוּת. וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֵלָי: הֵיטִיבוּ, אֲשֶׁר דִּבֵּרוּנָבִיא אָקִים לָהֶם מִקֶּרֶב אֲחֵיהֶם, כָּמוֹךָ; וְנָתַתִּי דְבָרַי, בְּפִיו, וְדִבֶּר אֲלֵיהֶם, אֵת כָּל-אֲשֶׁר אֲצַוֶּנּוּ.

ترجمه:

یهوه، خدایت، نبی ای را از میان تو از برادرانت، مثل من برای تو مبعوث خواهد گردانید، او را بشنوید. موافق هر آنچه در حوریب در روز اجتماع از یهوه خدای خود مسئلت نموده، گفت: آواز یهوه خدای خود را دیگر نشنوم، و این آتش عظیم را دیگر نبینم، مبادا بمیرم. و خداوند به من گفت: آنچه گفتند نیکو گفتند. نبی ای را برای ایشان برای ایشان از میان برادران ایشان مثل تو مبعوث خواهم کرد، و کلام خود را به دهانش خواهم گذاشت و هر آنچه به او امر فرمایم به ایشان خواهم گفت.


براساس آیات فوق برای بنی اسرائیل، از بین برادرانشان پیامبری مثل حضرت موسی(ع) خواهد آمد. هیچ پیامبری در طول تاریخ همچون حضرت محمّد(ص) به حضرت موسی(ع) شباهت نداشته است:

«هر دو در کوهی به پیامبری خداوند مبعوث شدند و به سوی قومی بت پرست فرستاده شدند تا آنها را به سوی یکتاپرستی دعوت کنند و معجزاتی را عرضه کردند که از سوی سران قوم این معجزات سحر و جادو خوانده شد. پس از اینکه سران قوم آنها را تکذیب کردند و پیروانی از بین ضعفای قوم یافتند و مأمور به هجرت شدند و هجرت کردند ولی سران کافر قوم به دنبالشان رفتند تا پیامبر را بکشند و خداوند هر دو را با دو معجزه نجات داد و هر دو به همراه پیروان و همراهانشان به مقصد رسیدند و پس از آن احکام و دستورات دینی بدانها داده شد و در برابر دشمنان مأمور به جهاد و جنگ مسلحانه شدند و خداوند هر دو را در برابر دشمنان یاری کرد و در نهایت در بین قوم خود در حالی که در مقام رهبری قوم بودند رحلت کردند. همچنین نباید فراموش کنیم که هر دو پیامبران صاحب شریعت بودند.»

آیا با وجود این همه شباهت که بین حضرت موسی(ع) و حضرت محمّد(ص) وجود دارد شکی در این امر وجود دارد که موعود حضرت موسی(ع) در این آیات حضرت محمّد(ص) است؟

اما یهودیان و مسیحیان از سر تعصب شبهاتی را بر این آیات وارد می کنند که به خیال خود اشاره تورات به نبوت حضرت محمّد(ص) را رد کنند:

اولین شبهه این افراد این است که این آیه فرموده از میان برادران ایشان، پس فرد مبعوث باید از بین بنی اسرائیل باشد تا از برادران آنها حساب شود ولی حضرت محمّد(ص) از بنی اسماعیل است و نه از بنی اسرائیل.
 پاسخ این شبهه بسیار ساده است، در آن زمان تمام بنی اسرائیل در برابر حضرت موسی(ع) حاضر بودند و اگر حضرت موسی می خواستند بفرمایند از میان بنی اسرائیل باید می فرمودند «از میان ایشان»، نه اینکه بگویند «از میان برادران ایشان» و در تورات بنی اسماعیل نیز برادران بنی اسرائیل خطاب شده اند (سفر پیدایش باب 25، آیه 18 و سفر تثنیه باب 2، آیه 5و4)، لذا نظر به اینکه تمام بنی اسرائیل در برابر حضرت موسی حاضر هستند و بنی اسماعیل نیز در تورات برادران بنی اسرائیل خوانده شده اند، موعود مورد نظر باید از میان بنی اسماعیل باشد. فرض کنید 12 برادر تنی هستند که چند برادر ناتنی هم دارند، وقتی شما هر 12 برادر تنی را جمع می کنید و بدانها می گویید که از بین برادرانتان کسی را نزد شما می فرستم، بدون شک منظور شما ممکن نیست کسی از بین همین 12 نفر باشد، بلکه منظور شما فردی از بین برادران ناتنی خواهد بود.


دومین شبهه ای که اهل کتاب وارد می کنند این است که اعراب دشمنان بنی اسرائیل بودند و ممکن نیست خدا بین دشمنانشان برای آنها پیامبر برگزیند!!
جواب : این شبهه سخن بی پایه و اساسی است و عربها با بنی اسرائیل هیچگونه دشمنی ندارند، چنانکه امروزه نیز اسرائیلیها که خود را بنی اسرائیل می دانند دوستان عربی مثل سران مصر و اردن دارند و اگر سایر کشورهای عربی با آنها دشمنی دارند بخاطر تجاوز آنها به خاک فلسطین و کشتار مردم آن سرزمین است. در تنخ یهود که جزء کتاب مقدسشان است نیز از بنی قیدار سخن رفته است که قیدار از اجداد حضرت محمّد(ص) می باشد و از آنها به نیکی یاد شده است (سفر اشعیا، باب 42) و خداوند در تورات (سفر پیدایش، باب 17، آیه 20) می فرماید که نسل اسماعیل که شامل بنی قیدار و تمام عرب است را برکت داده است، پس آنها را نمی توان دشمن دانست. از این گذشته اگر هم این ادعای دروغین درست بود، آیا برای خدا منعی دارد که از بین دشمنان یک قوم برایشان پیامبری برگزیند؟ البته که نه.


سومین شبهه این است که ادعا می کنند که بنی اسماعیل بیگانه بودند و بنی اسرائیل هرگز پیامبری بیگانه نداشته است!
پاسخ : این ادعا را در پاسخ به شبهه اول رد کردیم و نشان دادیم که در تورات بنی اسماعیل برادران بنی اسرائیل خوانده شده اند و بیگانه محسوب نمی شوند، حتی یکی انبیاء بنی اسرائیل یعنی حضرت اشعیا (ع) نیز در کتاب خود پیشگویی فرموده اند که اعراب نام خدا را جلال خواهند داد. از این گذشته اینکه تا زمان حضرت محمّد(ص) ایشان را پیامبری از غیر بنی اسرائیل نبوده است دال بر این نخواهد بود که آنها باید تا ابد پیامبرانی از بنی اسرائیل داشته باشند.


چهارمین شبهه این است که می گویند طبق تورات خداوند به حضرت ابراهیم(ع) گفته است که اسماعیل را برکت می دهم ولی عهد خود را با اسحاق استوار می کنم، پس این پیامبر نمی تواند از بنی اسماعیل باشد زیرا عهد خدا با اسحاق استوار شده است.
پاسخ : سفسطه ای که در این شبهه به کار رفته این است که عهدی که طبق تورات خدا آنرا با حضرت ابراهیم بست و با اسحاق استوار کرد، شامل پیامبری نیست بلکه شامل دادن سرزمینهای نیل تا فرات به حضرت ابراهیم(ع) که این عهد با اسحاق استوار شده است. عهدی که مربوط به داده شدن سرزمین به ابراهیم و اسحاق است، چه ربطی پیامبری و نبوت دارد؟


پنجمین شبهه این است که می گویند از دید خود قرآن در آیه 27 سوره عنکبوت هم سلسله نبوت نه از اسماعیل بلکه از اسحاق بوده است،
جواب : در این مورد نیز اقدام به دروغگویی می کنند زیرا قرآن نگفته که نبوت به خاندان اسحاق داده شده است، بلکه فرموده است که نبوت را در ذریه ابراهیم قرار داده است و اسماعیل هم مثل اسحاق از ذریه ابراهیم است. ضمن اینکه آیه قرآن چه ربطی به بشارت تورات دارد؟!


ششمین شبهه این است که یهودیان ادعا می کنند که پیامبر مورد نظر حضرت یوشع (ع) است و مسیحیان ادعا می کنند که پیامبر مورد نظر حضرت عیسی(ع) است
پاسخ : ولی این سخنشان هم باطل است زیرا حضرت موسی(ع) فرموده است که این نبی مثل حضرت موسی(ع) خواهد بود، ولی هیچگونه شباهت خاصی بین حضرت عیسی(ع) و حضرت یوشع(ع) با حضرت موسی(ع) وجود ندارد حال آنکه چنانکه در صفحات قبل شرح دادیم. سیره حضرت موسی(ع) و حضرت محمّد(ص) بسیار به هم شباهت دارد. حضرت موسی(ع) و حضرت محمّد(ص) هر دو بین قومی کافر قرار گرفتند و مأمور به هجرت از بین کفار شدند ولی حضرت عیسی(ع) و حضرت یوشع(ع) بین یهودیان که قومی خداپرست بودند مبعوث شدند و مأمور به هجرت نشدند. در ضمن حضرت یوشع صاحب شریعت نیست ولی حضرت محمّد(ص) و حضرت موسی(ع) صاحب شریعت هستند. در مورد حضرت عیسی(ع) که شباهتها بسیار کمتر است، زیرا حضرت موسی(ع) و حضرت محمّد(ص) هر دو بر قوم خود فرمانروا شدند و با دشمنان دین خدا به جهاد پرداختند و به مرگ طبیعی از دنیا رفتند ولی حضرت عیسی بر قوم خود فرمانروایی نداشت و به ادعای خود مسیحیان با دشمن به جهاد نپرداخت و مرگش نیز به مرگ طبیعی نیست ( البته طبق نظر ما مسلمانان حضرت عیسی زنده است و در آخرالزمان به همراه حضرت مهدی (عج) ظهور خواهند کرد) ، بلکه به خیال خودشان روی صلیب کشته شده است. گویا یهودیان و مسیحیان خیال می کنند تمام انبیاء باید از بنی اسرائیل باشند!

ما شباهتهای فراوان حضرت محمّد(ص) و حضرت موسی(ع) را نشان دادیم و هیچ پیامبری مثل حضرت محمّد(ص) به حضرت موسی(ع) شباهت ندارد پس موعود حضرت موسی(ع) در این آیات از تورات، بدون شک حضرت محمّد(ص) است.


نمونه دوم : سفر غزل غزلهای سلیمان باب 5 آیه 16:

חִכֹּו מַמְתַקִּים וְכֻלֹּו מַחֲמַדִּים זֶה דֹודִי וְזֶה רֵעִי בְּנֹות יְרוּשָׁלִָם׃


دهانش شیرین است و وجودش دوست داشتنی. ای دختران اورشلیم این است محبوب و یار من

در اینجا حضرت سلیمان به کسی اشاره می کند که فقط تلفظ این آیه را در زیر می آوریم و خودتان با چشم ببینید که چه ظلمی به پیامبر (ص) شده است.

<< Song of Solomon 5:16 >>

Strong'sTransliterationHebrewEnglish
2441 [e]ḥik·kōwחִכּוֹ֙his mouth
4477 [e]mam·ṯaq·qîm,מַֽמְתַקִּ֔יםsweetness
3605 [e]wə·ḵul·lōwוְכֻלּ֖וֹis wholly
4261 [e]ma·ḥă·mad·dîm;מַחֲמַדִּ֑יםdesirable
2088 [e]zehזֶ֤הThis
1730 [e]ḏō·w·ḏîדוֹדִי֙is my beloved
2088 [e]wə·zehוְזֶ֣הand this
7453 [e]rê·‘î,רֵעִ֔יis my friend
1323 [e]bə·nō·wṯבְּנ֖וֹתdaughters
3389 [e]yə·rū·šā·lim.יְרוּשָׁלִָֽם׃
of Jerusalem

برای دیدن عکس تلفظ های ذکر شده حتما اینجا کلیک کنید.

عبارت " מַחֲמַדִּ֑ים " در این باب با وجود اینکه در تلفظ " ma·ḥă·mad·dîm; " (محمدیم) تلفظ می شود ولی از آنجا که کمتر کسی زبان عبری می داند، هر ترجمه ای را که نویسندگان تورات پیشنهاد کنند را خواننده می پذیرد کما اینکه در این آیه (بشارت ظهور رسول اکرم ) "desirable" معنی شده است ، و جالب اینجاست که "ים" (ایم) در انتهای کلمه جمع احترام است که به عنوان نمونه در واژه "الوهیم" نیز به کار رفته می رود ولی شیطنت سبب شده، اسم را ترجمه کرده و به جای صفت جایگزین کنند.

نمونه سوم: سفر پیدایش باب 17 آیه 20:

וּלְיִשְׁמָעֵאל שְׁמַעְתִּיךָ הִנֵּה ׀ בֵּרַכְתִּי אֹתֹו וְהִפְרֵיתִי אֹתֹו וְהִרְבֵּיתִי אֹתֹו בִּמְאֹד מְאֹד שְׁנֵים־עָשָׂר נְשִׂיאִם יֹולִיד וּנְתַתִּיו לְגֹוי גָּדֹול

اما در مورد اسماعیل تقاضای تورا اجابت فرمودم ،اینک او را برکت داده بار ور گردانم، او را بسیار کثیر گردانم 12 امام از وی پدید آیند و امتی عظیم از وی بوجود آورم

قضیه اینجا خیلی جالب تر شد به 12 امامی که از نسل حضرت اسماعیل خواهد آمد اشاره شده که بازهم به تلفظ کلمات دقت کنید.

<< Genesis 17:20 >>

Strong'sTransliterationHebrewEnglish
3458 [e]ū·lə·yiš·mā·‘êlוּֽלְיִשְׁמָעֵאל֮Ishmael
8085 [e]šə·ma‘·tî·ḵāשְׁמַעְתִּיךָ֒have heard
2009 [e]hin·nêhהִנֵּ֣ה ׀behold
1288 [e]bê·raḵ·tîבֵּרַ֣כְתִּיwill bless
853 [e]’ō·ṯōw,אֹת֗וֹ - 
6509 [e]wə·hip̄·rê·ṯîוְהִפְרֵיתִ֥יand will make
853 [e]’ō·ṯōwאֹת֛וֹ - 
7235 [e]wə·hir·bê·ṯîוְהִרְבֵּיתִ֥יand will multiply
853 [e]’ō·ṯōwאֹת֖וֹ - 
3966 [e]bim·’ōḏבִּמְאֹ֣דexceedingly
3966 [e]mə·’ōḏ;מְאֹ֑דexceedingly
8147 [e]šə·nêm-שְׁנֵים־both
6240 [e]‘ā·śārעָשָׂ֤רten
5387 [e]nə·śî·’imנְשִׂיאִם֙princes
3205 [e]yō·w·lîḏ,יוֹלִ֔ידshall become
5414 [e]ū·nə·ṯat·tîwוּנְתַתִּ֖יוwill make
1471 [e]lə·ḡō·wלְג֥וֹיnation
1419 [e]gā·ḏō·wl.גָּדֽוֹל׃A great

برای دیدن عکس تلفظ های ذکر شده حتما اینجا کلیک کنید.

همانطور که ملاحضه می شود عبارت « בִּמְאֹ֣ד » و « מְאֹ֑ד » در این باب با این وجود که در تلفظ "bim·’ōḏ " و " mə·’ōḏ;" ( بمئود مئود) تلفظ می شود اما هر دو " exceedingly" معنا شده است. آیا نباید به اینگونه معنی کردن شک کرد؟ همین دو تلفظ چه چیزی را بیان می کند؟ ولی چقدر به نام پیامبر (ص) شبیه می باشد و بخصوص به 12 امامی که از ذریه حضرت اسماعیل خواهد آمد اشاره شده که دیگر جای شکی باقی نمی ماند.

اما سوال اصلی که باید از یهودیان باید پرسید این است که اگر خبری از پیامبر آخر الزمان در کتابهایشان نیامده چرا اکثرا به مدینه مهاجرت کرده بودند؟ آیا این خود اثبات نمی کند که واقعیت را هر طور شده کتمان کنند؟

البته نکته ای را یادآور شوم که عهد عتیق را هم مسیحیان و هم یهودیان قبول دارند. در ظمن از این نمونه ها زیاد می باشد که ما به 3 عدد آن اشاره کردیم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 2 مرداد 1392 11:12 ق.ظ
سلام-
مطلب بسیار خوبی بود. اگه میشد با چشم خودم آیه ی 20 باب 17 سفر پیدایش رو از سایت یهود ببینم عالی میشد.
اگه میشه براش لینک اینترنتی پیدا کنید.
باتشکر
ابواسحاقبا سلام
برادر عزیز الان لینکش رو عوض کردند و هر چی دنبالش میگردم هنوز لینک رو پیدا نکردم ولی الان ذخیره شده اش رو دارم و در ظمن عکسش رو هم قرار دادم.
لینک عکس رو قرار میدم که البته در کامنت هم موجود است.
http://upload7.ir/images/67565154391798265335.png
موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی